Jdi na obsah Jdi na menu
 


   

19.12.2010 V neděli společně s Lindou a její tříčlenou smečkou (Fred,Oskar,Heda) jsme vyrazily na prochajdu do Klánovic.Megera opět celou dobu nosila zmrzlé kusy sněhu,už aby bylo jaro a Megera mohla zase nosit své oblíbené šišky. Foto ZDE. 
 p1480244.jpg  p1480252.jpg  p1480259.jpg

18.12.2010 Sobotní odpoledne jsme šly na prochajdu s kamarádkami Majdou a Kisskou a Terezkou a Loty.Tři Aibaračky řádili ve sněhu a já musím jak Kissku tak Lotku pochválit,obě rostou do krásy a drive a šikovnost mají obě dvě na rozdávání .Megerka si nosila zmrzlé kusy sněhu ,tato zábava jí vydržela po celou dobu procházky.Foto ZDE.

 a-079.jpg  p1110449.jpg  p1110433.jpg

6.12.2010 S Megerou jsme vyrazili na zasněžené kopce u nás na Hájích a nafotili jsme krásné zimní fotky.Z Megery se stává fotomodelka, krásně pozovala.Zimní fotky ZDE

 p1480147.jpg  p1480169.jpg  kopie---p1480200.jpg

 5.12.2010 V neděli na Mikuláše jsem s Míšou uspořádaly super vánoční sranda závod pro členy ZKO Hrádek.Můj převlek čerta vyděsil i dospěláky a Míša coby Mikuláš se musela představit,neboť její maska byla dokonalá. Tento dábelský závod, na který jsme si připravily disciplíny opravdu dábelské se velmi vydařil zažili jsme všichni hodně legrace a na foto se můžete podívat ZDE.

 4801.jpg  4802.jpg  4803.jpg

26.11.2010 Krásný slunečný den,mě donutil k aktuálním podzimním fotkám s Megerou .Máme po hárání a tak se na zimu Megera obaluje krásným novým kožichem.Nové fotky ZDE.

 p1470886.jpg  p1470900.jpg  p1470889.jpg

 13.11.2010 Na cvičáku v Hrádku nad Nisou, se konaly zkoušky dle MZŘ .Moje kamarádka Míša(složila s Ginem IPO1 a s Dancíkem BH) mě přemluvila  a nahlásila , já sama bych se nepřihlásila,neboť jsem neměla docvičené odložení v sedě. Když už jsem tedy  byla nahlášena začala jsem pilně trénovat odložení v sedě,ale přišla další překážka a to v podobě hárání Megery,která se rozhodla, že  to bude ještě více komplikovat.Na zkoušku BH, kterou posuzoval přísně ,ale spravedlivě pan rozhodčí Jiří Kolář jsem nastupovala jako poslední po všech zkouškách IPO.V domnění , že si Megeru vytáhnu na plac po 5 hodinách ,kdy byla zavřená a alespoň trochu si Megeru nabitou energií uklidním, zůstavala jsem relativně v klidu.Záhy mě vylítl tep na dosti silnou frekvenci,kdy mě už volali na hlášení k rozhodčímu, a já jsem zjistila ,že Megera má nějak moc energie a to nevěstilo nic dobrého.Chůze na vodítku byla spíše bojem o to kdo je rychlejší jestli já nebo pes,ani nevím jestli změna 12ti kroků rychlé chůze byla poznat.Za chůzi jsem si vysloužili 8 bodů z 15,pak následovala chůze bez vodítka ,kde jsem za drobné chyby obdrželi 13 bodů z 15 .Obávané odložení v sedě jsem měli za 10 bodů z 10( fakt super).  Odložení v leže s přivoláním jsme měli za 9 bodů z 10. Dlouhodobé odložení pak za 10 bodů z 10.Speciální cviky jsme měli bez problémů,leč předtím následovalo 20 minutové házení aportu.Zkoušku BH nám pan rozhodčí ohodnotil slovy : chůze na vodítku byla příšerná(jestli se to tedy z mého pohledu chůzí nazvat vůbec dalo,ani silný vítr který zkoušky celý den provázel nezbrzdil Megeru ) ,ostatní cviky nám pan rozhodčí moc pochválil a dodal,až na tu chůzi na vodítku to byla pěkná IPO poslušnost s přesností a drivem .Megera tedy ve zkoušce BH obstála.Foto ze zkoušky. (foto Jana Langhof).

 192.jpg  210.jpg  372.jpg

2.11.2010 Ryhlostí blesku z Genomie poslaly výsledky testů.Máme velkou radost .

Megy je DNA CEA : Normal   a MDR1 : Normal N/N(+/+) 

31.10.2010 Tento den, kdy se konala bonitace BOC v Žižicích u Slaného ,pro nás nezačal nijak růžově. Změna času v kombinaci s blondýnou nevěstilo nic dobrého. Posun času dle mého bylo přesně jiným sněrem ,než každý inteligentní člověk udělá .Tak že, logicky jsem byla na vše připravená o 2 hodiny dříve.Jiného názoru byla Pavla s Pavlem ,které jsem ráno telefonem vzbudila jako kde že jsou? Naše společná cesta začala probuzením kámošů,kteří byli ochotni mě na bonitaci sebou vzít,to ale ještě nevěděli koho si to vlastně sebou berou.Omluvila jsem se a pochopila jsem kam se vlastně čas měl posunout,nebo jsem si to alespon myslela.Přetočila jsem si tedy zpět čas o hodinu a tady nastal další zádrhel nebot ,jsem si čas vrátila na původní a již jsem ho neposunula o tu hodinu správným směrem.No ani nebudu líčit,když jsem opět zavolala Pavle jako ,kde že jsou? Opět mě Pavla ujistila ,že je vlastně jiný čas ,než já si myslím,v té chvíli už jsem ani nevěděla jak se jmenuju,kde jsem a co ,že to vlastně jedu do Žižic dělat.Když už jsem  konečne po 3 hodinách usedla do auta a Megera odpadla po 3 hodinové neplánované vycházce ,byla jsem štastná.Bonitace nakonec dopadla skvěle a pan rozhodčí Milan Krinke nás posoudil bonitačním kodem immcmpnnnna/C2N1 CHOVNÁ. Na bonitaci jsem nechala Megeře odebrat krev na vyšetření DNA,CEA,TNS,CL a MDR1 ,netrpělivě čekáme na výsledky. Fotky z bonitace .
 dsc05273.jpg  dsc05627.jpg  dsc05284.jpg
 

24.10.2010 S kamarádkou Lindou a jejím borderákem Fredem jsme využili ještě poslední krásné dny na fotky, které najdete ZDE 

 foto_018.jpg  foto_037.jpg  foto_043.jpg
23.10.2010 V Praze na Libuši se konaly postupové zkoušky z dogdancingu, s Megerou jsem skládala zkoušku F1 ,zkouška se nám povedla a paní rozhodčí Alena Nepožítková nám zkoušku ohodnotila známkou výborná s 29 body z 30, a tímto jsme zároveń splnili podmínky pro udělení titulu Master of dogdancing 1.stupně 
 kopie---p1470478.jpg  kopie---p1470477.jpg  kopie---p1470480.jpg

19.10.2010 Na treninku dogfrisbee jsme se sešli s naším kamarádem Fredem a jeho majitelkou Lindou.Ukázala jsem Lindě to málo co jsem sama pochytila od zkušených dogfrisbee hráčů .Doufám, že se Linda s Fredem budou frisbee věnovat!.Také jsem si zatrénovala s Megerou ,která poprvé zkoušela dva disky a šlo jí to.Krásné fotky i přes nepřízeń podzimního počasí   nám nafotila Zuzka Hodová.Foto ZDE.  

 snimek_006.jpg  snimek_063.jpg  snimek_093.jpg

16.10.2010 Jsem se vydala s Megerou na její první distanční závody v dogfrisbee.Na závody mě eskortovala Mirka a Terezka s Lotrajdou, které jeli okukovat soupeře na příští rok.Závody se konaly ve Dvoře Králové ,na místě už nás přivítala Míša s Ginkem a přivezla mě i Bonny, s kterou jsem také závodila, tím však vítání nekončilo z auta vyskočil Lastík s Brendou a na závěr malá Norinka.Závodů se zůčastnili ještě další Aibaráci Lenka s Chimneym a Jackpotem, Jana Malinská s Chelsou a Pavlína Festová s Gutchy.Podpořit nás přijeli nejen Mirka s Terezkou a Lotrajdou a labradorkou Amálkou,ale i další odchovanec z Aibary Little Kiss s Markétou a Jakubem.Při vytištění startovní listiny mě polilo horko a já jsem litovala , že jsem se hlásila. Četla jsem to snad tisíckrát ,ale neustále bylo na nástěnce, že jdu jako první.Poté co jsem setřela pot z čela jsem šla pro Megeru a šla na dogdarbee ,kde jsem nakonec obsadili 47.místo z 68 týmů. S Bonny Bee Aibara se mě dařilo lépe a zajistili jsem si 25.místo Na superminidistanci jsem byla spokojená s Megerou jsem obsadila 50.místo ze 70 týmů a s Bončou jsem obsadila 26.místo. I další Aibaráci se ukázali výborně a bojovým pokřikem Aibara jede, jsem si navzájem fandili,aby měla " Mother Aibara" (chovatelka Míša)radost.Já jsem byla spokojená,ale Megera ne,doporučila mě na příští rok seminář ,abych se naučila házet, prej se to nedalo chytat .No vyjímečně má pravdu Megera i Bonyna podaly super výkon   a za umístění mohu Já.Tak příště se polepším.Celkové výsledky  , Fotogalerie ze závodů (foto Jana Langhof).

 1981.jpg

055.jpg 905.jpg 1080.jpg

15.10.2010 Dnes je tomu přesně 2.roky  co se narodil v chovatelské stanici Aibara vrh I, chtěla bych popřát všem Íčkám jen to nejlepší,zároveń bych si chtěla vzpomenout na Tajgyho,a především bych chtěla popřát Megerce k jejím 2 rokům ,aby se trochu do dalších let uklidnila, pokud to alespoň trochu jde.Zároveń přidávám nové video z domácího treninku dogdancingu,takže to můžete s námi tancem oslavit. Video z treninku .

 2_den.jpg  foto-054.jpg  foto-133.jpg

4.10.2010 Co vše je Megera schopná udělat pro získání plyšáka? Odpověd je jednoduchá, Megera o paničce ví, že trochu tance vždy paničku dostane . Video s plyšákem

 foto-136.jpg  foto-138.jpg  foto-140.jpg

 3.10.2010 Předpověď babího léta mě vybídla k zorganizování psího srazu na známé louce v Hostivařském lese. Účast byla hojná (borderky Megera, Indy, Lotrajda, Kiss, Rosie,Tigy, šeltie Barbucha, zlatý retrívr Angel a labardorka Amála).Pejskové   se pozdravili a proběhli, pak byli odchyceni a začala se cvičit poslušnost v řadě. Po několika obratech nevěděli páníčci kde je levá pravá a pejskové zas nevěděli, kde mají páníčky. Dalším bodem zábavy byl Dogdancing. Každý tým postupně předvedl několik tanečních prvků. K vidění byly cviky jednoduché i vícemistrovské. Pak následovala pro pejsky přestávka vyplněná jak jinak než honičkou. Páníčci připravili disky a pokračovalo se frisbee freestylem. Pejskové honili létající kořist po zemi i vysoko ve vzduchu.Posledním bodem bylo frisbee pro páníčky. To be or not to be. Učili jsem se  jeden druh hodu za druhým. Všichni se snažili v několika pokusech napodobit hod a také ho cílit na protistojícího chytače. Je to tak. Pejskové jsou proti svým pánům výrazně nadanější, navíc jsou pohybliví a vytrvalí.Dvě hodiny uplynuly jako voda a nastal rozchod? Kdepak!  Přesunuli jsme se skoro v plném počtu na Pankrác. Inzerované byly ukázky frisbee v cyklech Freestyle, Ultimate a Dogfrisbee. Zima jen 12°C a začal foukat svěží vítr. Profesionálům počasí pod psa nevadilo, disky létaly překrásně. My se bavili a těšili na to Dogfrisbee. Proč? DiscDog předvedli super exhibice včetně té evropskomistrovské 2010 od Chase. Dokonalá exhibice borců nakonec je, když se ukážou i Starters. Naše skupinka složená z borderek z Aibary byla vyzvána, aby pobavila diváctvo svým snažením. Den byl u konce, unaveni byli páníčci a někteří psi(Megeru se nám nepodařilo zlikvidovat). Domů jsme odcházeli spokojeni, s dobrým pocitem ze sportovního dne. Foto ZDE  a Videosestřih ze super dne .

foto-273.jpg foto-315.jpg

26.9.2010 Za deštivého počasí se v Praze Kobylisích konaly postupové zkoušky dogdancingu.S Megerou jsem se nahlásila na zkoušku druhého stupně DwD2 .Megera podala téměř bezchybnou zkoušku , veselým projevem a přesností zkoušku splnila na výborně a pani rozhodčí Alena Nepožítková a Anna Krejčová ohodnotili tuto zkoušku 71 body z 72 bodů.Foto ze zkoušky

 snimek_354.jpg  snimek_360.jpg  snimek_371.jpg

20.9.2010 S Megerou jsem se přidala k treninku obran na cvičáku v Hrádku ,Megera kousala na nového figuranta ,který měl 2 metry ,něvěděla jsem jak Megera zareaguje na tak vysokého a neznámého figuranta,ale Megera výšku neřešila a s bojovným pokřikem a obrovskou odhodlaností  se do obran vrhla. Foto z obran .

533.jpg 499.jpg 538.jpg

 19.9.2010 Vzhledem k tomu, že se blíží distanční závod v dogfrisbee, na které jedu s Megerou a Bonnykou,která nabírá sílu po štěńatech a s naší partou dogfrisbee Létající dámy Janou a Míšou ,sešli jsme se na treninku a užili jsme si nejen zjištění  , že dogfrisbee je pro nás jen účast na závodech bez ambicí na skvělé výkony,ale také jsme se báječně pobavili při kreativních figurách které jsme schopné předvádět,kdykoliv se nám bude chtít,rukopis našich pohybů je nezaměnitelný a nikým nenapodobitelný.Těšíme se na závody,kde si užijeme spoustu legrace.Foto z treninku ZDE.

 449.jpg  458.jpg  517.jpg

12.9.2010 Slunečný den provázel nedělní zkoušky dogdancingu,které jsem posuzovala v Hrádku nad Nisou.Po skončení zkoušek jsme s naší kamarádkou Míšou potrénovaly obrany, které nám figuroval Míši manžel Pavel Palfi.Završení výcvikové neděle byl trenink dogdaningu.Škoda ,že nebydlím v Hrádku, parta lidí ,která se tam schází je výborná a treninky jsou tam vždy naprosto úžasné.

 Foto z treninku dogdancingu.  Za krásné fotky děkuji Zuzce Hodové

 snimek_802.jpg  snimek_843.jpg  snimek_849.jpg

 Foto z treninku obran . Za krásné fotky děkuji Zuzce Hodové.

 snimek_533.jpg  snimek_550.jpg  snimek_700.jpg

11.9.2010 V sobotu složila Megy na cvičáku ZKO Hrádek nad Nisou zkoušky ZZO s 56 body z 60 prospěla výborně, posuzoval pan Jiří Pružina
 foto-006.jpg    

 4.9.2010 Po pátečním treninku dogdancingu v Hrádku nad Nisou, se moje kamarádka Míša rozhodla,že pojedem na sobotní závody do Nového Boru,kde se konal již 33.ročník závodu Novoborský pohár ,soutěžilo se v  kategoriích ZZO,ZM,ZVV1,ZVV2 .  Po delším přemlouvání jsem nakonec nasedla k Míše do auta spolu s Dancíkem a vyrazily směr Nový Bor.Soutěžily jsme v kategorii ZZO spolu s Dancíkem.Tuto kategorii posuzoval pan Jiří Kolář .Moje obavy ,že nejsme ještě připravené na soutěž ,  se neshodovaly s 1.místem ,které jsme s Megerou obsadily,V konkurenci 8 soutěžících, s veselou a přesnou poslušností  se ztrátou pouhého 1 bodu jsem na našich prvních závodech ulovily tu největší trofej.Hned 2.místo vybojoval také s velmi krásnou  a veselou poslušností náš kámoš  a spolucestující Dancík s Míšou.Odvezly jsem si krásné ceny,které se nám jen tak tak vešly do auta.Naši kamarádi ze stejného cvičáku ZKO Hrádek nad Nisou se umístili také velmi pěkně.V ZZO 3.místo obsadila Hanka s Egonkem a v ZVV2 Pepa Válek s Aginem,rozhodčím byl pan Pavel Palfi.Členové ZKO Hrádek nad Nisou odvezli to nejlepší umístění,které se  odvézt dalo. Fotogalerie ze závodů    

 foto-637.jpg  foto_026.jpg  img_5431.jpg
1.9.2010 Megera dostala od naší kamarádky Míši hezkou hračku, která měla sloužit k úplně k jinému účelu, než který plnila po předání Megherce do tlamy.Původní plovoucí činka do vody ,neměla možnost vyzkoušet svojí kvalitu nepromokavého materiálu.Během 10 minut už nemělo v případě vodního testo co plavat. Fotogalerie a Video testu
 foto-636.jpg  foto-638.jpg  foto-627.jpg
23.8.2010 Těžko se mě tyto řádky píšou,odešel nám velký psí kamarád Adonis Aibara .Když jsem se tuto zprávu dozvěděla bušilo mě srdce ,slzy se nedaly zastavit. Áda byl pravým zástupcem plemene border collie ,jeho neutuchající pracovitost byla obdivuhodná.Ádu jsem měla možnost vidět na mnoho nezapomenutelných  akcích,kdy se dokázal vyrovnat a i předčít   služební plemena,Nezapomenu na jeho obrany na závodě o Pohár Kristýny,kdy jako jediný  borderáček mezi mnoha    malinoisy s obrovskou chutí a skutečným nasazením splnil kontrolák na 400 metrů za 96 bodů . Kdy na předváděčkách zadržoval z jedoucího auta pachatele,vždy s obrovskou chutí vyhovět svému pánu při práci s ovcemi.Vždyt tento naprosto úžasný borderáček  měl složeny zkoušky ZVOP,ZPO1,ZVV1,ZPS1,ZPO1,IPO1,FH1,to je jen malý výčet toho co tento PAN PES   v sobě skrýval.Mnoho lidí skrytě jen závidělo a tajně si přálo ,aby i jeho pes byl alespoň z části tak úžasný jako byl ÁDA.Vzpomínkové video, na kterém uvidíte ,že Áda byl neuvěřitelný,a s upřímným srdcem mě bude chybět ta černá psí koule,nabitá energií s nezničitelnou chutí do aportů a s přirozenou inteligencí. Navždy zůstaneš v mém srdci pane mistře ÁDO. 
4483.jpg  svicka2.gif 4482.jpg
 

22.8.2010 V Chotěboři se konaly závody v dogdancingu o Zámecký pohár,které jsem posuzovala,v odpoledních hodinách  se konaly postupové zkoušky  dogdancingu,které jsem jednak posuzovala a také jsem se jedné s Megerou zúčastnila.Moje   tréma před zkouškou byla skutečně dost velká ,ale i přesto Megera zkoušku ustála až na zaváhání ve slalomu,kde nám rozhodčí Anna Krejčová strhla body ,jsme ostatní cviky měli za plný počet bodů.Zkoušku HtM1.stupně máme za výborně 28 bodů z 30. Video ze zkoušky.  

foto-588.jpg foto-582.jpg foto-605.jpg

8.8.2010 Přidány nové fotky s naším psím kamarádem Angelem.
foto-578.jpg foto-640.jpg foto-643.jpg
31.7-6.8.2010 Tak mám za sebou  dovolenou s Megerou ve Velkém Vřešťově ,který se nachází nedaleko Hradce Králové, báječně jsme si to užili,počasí nám přálo ke každodením výletům,navštívili jsme ZOO ve Dvoře Králové,rozhlednu u Chlumu,Babičino údolí,Raisovu chatu a Les Království. Megera je neskutečný hlídač, hlídala nejen chatku ale i auto .Na dovče nás sice trápilo hejno much ,ale ke koupi mucholapek jsem se nemusela uchýlit ,nebo´t pohybující se hmyz Megeru doslava vytáčel a za dva dny našla systém k likvidaci dotěrného hmyzu, občas mě to i zabolelo,když se mě moucha usadila na  nose nebo uchu,.....Foto z dovolené najdete ZDE
dovolena-31.7-6.8.2010-118.jpg dovolena-31.7-6.8.2010-389.jpg dovolena-31.7-6.8.2010-382.jpg

26.7.2010 Tak jsem se rozhodla, že si s Megerou zasportuji, ze sklepa jsem vyndala a oprášila koloběžku a s představou sportovního odpoledne jsem s Megerou vyrazila na vyjížďku. Že má Megera odlišné názory na všechny věci ,většinou samozřejmě opačné než Já na to jsem si už zvykla,ale přeci jen jsem doufala, že pojme jízdu na koloběžce jako skvělou zábavu na protažení svalů a unavení své nezničitelné energie. To by ,ale nebyla Megera , aby si neudělala svůj vlastní průběh vyjížďky. Kdo Megeru zná ,tak ví ,že točící se předměty nás přivádí k šílenství,ale že i roztočené kolečko u koloběžky nebude vyjímkou to jsem nepředpokládala. Náš výlet skončil hned za blokem našeho baráku a dál to už nemělo cenu, nebo´t bez kolečka to nejde,tak příště to zkusíme na bruslích.......Video ZDE 
 

foto-555.jpg foto-569.jpg foto-572.jpg

21-22.7.2010 Fenomenální dogdancingová hvězda!!!  Attila Szkukalek, alias  "Charlie Chaplin"  a  "Gladiátor"   měl v Praze dvoudenní seminář dogdancingu.První den nás Attila zasvětil do tajů heelworku a druhý den byl na programu freestyle.Seminář byl velkým přínosem ,Attila patří ke špičce dogdancingu a jeho sestavy ,které jsou už sice staršího data,ale  i dnes by patřili na příčky nějvyšší i po několika letém vývoji tohoto sportu,jeho sestavy jsou nezapomenutelné.Seminář nám otevřel zase cestu k poznatkům,které nám určitě v dogdancingu pomohou.Na závěr chci podotknout i tu skutečnost, že Attila  je i skvělí člověk,velmi příjemný a komunikativní a přes jeho obrovské úspěchy zůstal sám sebou.Foto ze semináře.    

img_0571.jpg img_0573.jpg img_0776.jpg
  

8.7.2010  Byla jsem s Megy na vyšetření u MvDr.Beránka, výsledek PRA,CEA: negativní, Glaukom: negativní . 

4.7.2010 V Praze Libuši se konaly postupové zkoušky dogdancingu, s Megy jsem se nahlásila na MD1,Megy zacvičila skvěle a se ztrátou jednoho bodu složla zkoušku za výborně.Na zkoušku se také přihlásili dva Aibaráci,Jackpot Aibara který složil MD1,HtM1 za výborně a Chimney Sweep Aibara DwD2 za výborně.Na zkoušky se přijela podívat Lotrajda Aibara.Foto a  video   

Obrazek

Obrazek

Obrazek
 

30.5.2010 Jsem posuzovala postupové zkoušky dogdancing, které se konaly na našem cvičáku ZKO Hrádek nad Nisou, po skončení zkoušek jsem si s Megy zacvičila poslušnost a Megy si po delší době také zakousala na figuranta, Megy měla krásné plné zákusy i vyštěkání. Za fotky a dopravu na cvičák chci poděkovat Zuzce Hodové a nejen mojí svěřenkyni Lindě Hodové ale i dalším svěřencům, které trénuji na cvičáku v Hrádku gratuluji k úspěšnému složení zkouškyz dogdancingu.Velké díky patří  naší kamarádce Míše Palfiové, které vděčím za Megy , ale především jí patří velká gratulace ke složení MD1 s Dancíkem a HtM2 s Ginkem. Foto z výcviku 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

29.5.2010 Na cvičáku ZKO Kobylisy se konaly zkoušky z dogdancingu.Na zkoušky jsem byla pozvána jako rozhodčí a zárověń jsem s Megy skládala zkoušku DwD1.Zkoušku nám posuzovali rozhodčí Anna Krejčová a Alena Růžičková,kteří naší zkoušku ohodnotili známkou výborná bez ztráty bodu.Megy zacvičila k mé velké radosti skvěle.Na cvičáku panovala skvělá atmosféra a těšíme se na příští zkoušky v Kobylisích. Foto ze zkoušek . Video naší zkoušky

Obrazek

Obrazek

Obrazek

6.5.2010 Nikdy jsem si nemyslela , že bych se věnovala agility , ale díky naší skvělé trenérce Jitce Novotné jsme se do toho pustili.Megy to baví , já sice zmateně pobíhám po parkuru, nevím která je levá a pravá ,ale snad se někdy LA1 v budoucnu dočkáme. Video z treninku na Libuši 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

1-2.5.2010 Při Mezinárodní výstavě psů v Letńanech se konaly závody v dogdancingu, které jsem posuzovala. S Megy jsem se nahlásila do mimosoutěžní kategorie Fun, kde jsou povoleny motivační pomůcky.Do této kategorie jsem se nahlásila , abych  si s Megy vyzkoušela závodní atmosféru , publikum které bylo početné a prostředí různých pachů. Tato kategorie se nehodnotí, ale sám pořadatel se rozhodl vyhlásit nejlepší tým po oba dva dny Megy oslovila rozhodčí Andreu Rezkovou nejvíce a stala se vítězem sobotního i nedělního závodu v této kategorii. Pro mě není největším vítězstvím jednička na medaily, ale to , že Megy po oba dva dny byla 100 procentně koncentrovaná a všechny cviky plnila s radostí. Po skončení nedělní sestavy jsme poskytli rozhovor do internetové televize TV Tlapka. Megy díky, byla jsi skvělá a jedinečná !!! Video ze závodů foto 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

25.4.2010 Pateční odpoledne bylo nádherně slunečné, a tak jsme se spolu s naším kámošem Angelem, byli podívat v Průhonickém parku. Megy si letos poprvé zaplavala.Fotogalerie z výletu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

23.4.2010 Přidáno video boj nelítostné bordeří šelmy s medvídětem.Video

22.4.2010 V pátek jsme společně s Jíťou, skřítkem (Anička),Aktijou a Čekynkou vyrazili na trenink dogdancingu do Milíčovského lesa. Čekynka se připravuje na postupové zkoušky z dogdancingu a jde jim to skvěle.Aktija na svůj věk je obdivuhodně temperamentí a zvládá také prvky z tanini , jak to nazvala Jíťa .Skřítek Anička je také talent na tanini, Aktiju zkoušela naučit zvedat zadní nohu, i když po svém ,ale snaha se cení. Fotogalerie z Milíčáku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

10.4.2010 Sešli jsme se s Little Kessie Aibarou na treninku základních prvků dogdancingu, Markéta se věnuje Kessie výborně. Kessie je moc šikovná a věřím, že s Markétou budou spolu úspěšně jezdit po soutěžích dogdancingu.Megy si s Kessie hrála a jejich rychlostní honičky neměli chybu. Také Megy skoky a neskutečné figury za drnem trávy, vyváděli z údivu malou Kessie.Fotky z výletu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

5.4.2010 Velikonoční pondělí jsme se vydali s našimi kamarády na Oblastní výstavu psů do Hořovic,  na výstavu se nás vydalo pět Simona s Kony,  Kamila  s Jo Jo ,Petra s Jordi ,Leka s Norbikem ,Míša s Jessye, a já s Megy.  Po ranní vycházce jsme doskákali domů po třech, Megy si rozřízla nohu a svůj krásně bělostný límec stačila přebarvit a ovonět zaječím trusem, den tedy začal velmi pozitivně. Výstava byla super pan rozhodčí Leoš Jančík velmi pěkně posuzoval a dokonce organizátoři výstavy objednali celkem slušné počasí bez deště, za což jim děkujeme. A jak jsme s Megy dopadli? a jak dopadli naši kamarádi? . Musíme pochválit naší mamku Jessye , která ve třídě pracovní v jejích 8.letech nadchla pana rozhodčího,svým pohybem a drivem.Právem získala V1,Vítěze třídy a Oblastního vítěze.Jessye je i velmi krásná potvrdila to 3.místem o nejhezčí fenu celé výstavy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

3.4.2010 Se konal na cvičáku Seminář o motivaci psa, který jsem vedla Já s Míšou.Více ZDE

Obrazek

Obrazek

Obrazek

23.3.2010 Tak máme za sebou vyšetření kyčlí s výsledkem DKK 0/0 a loktů DLK 0/0 , Megy sice uspávali skoro hodinu , ale nakonec nesmrtelnou tetu po końské daváce uspali, pan doktor Ekr prohlásil , kde se to bere v tak malém těle tolik energie,to je ale bojovnice. 

6.3.2010 Na cvičáku ZKO Hrádek nad Nisou jsme vedla první trenink dogdancingu .Více ZDE

27.2.2010 Pro velký zájem o seminář motivace psa , jsme pořádali na našem cvičišti v Hrádku nad Nisou seminář pro grabštejnské psovody, kteří mají štěnata a chtějí zkusit cvičit metodou pozitivní motivace,sešlo se 8 zájemců a nejen se štěnaty, Míša předvedla s Ginem poslušnost, která je dělaná touto metodou a Gino ostudu opravdu neudělal celý seminář cvičil a ukazoval , že má očička jen pro mně, Já jsem předvedla bravurní kontakt při poslušnosti s její jinak velmi hyperaktivní borderkou Megerkou, která v momentě výcviku se stane naprosto koncentrovanou a dění okolo  ji vůbec nerozptyluje. Více ZDE 

20.2.2010  V sobotu se konal na cvičáku ZKO Hrádek nad Nisou Seminář dogdancingu, která jsem vedla Já s Míšou .Více ZDE

 

Obrazek

Obrazek

 

Obrazek
 

4.2.2010 Máme nové video, na kterém uvidíte ,jaký má  Megy  osobitý rituál, když dostane novou věc na kousání.

29.1.2010 Krásný příspěvek o naší výpravě napsala naše kamrádka Míša se svou bandou borderek.Ani třeskutý mráz -20 stupnů, neodradil moji kamarádku Peťu s Megerkou, aby nás vytáhli na krásnou ledovou procházku okolo vodní nádrže Kristýna, která je ted super zamrzlá, a poskytuje psům probíhačky i tam kam se přes rok dostanou jen plaváním.Naše omrzlé ksichtíky a haldy oblečení, které nám trochu bránily v pohybu ovšem neodradili naše psy , aby nevyžadovali různé akční hry od klouzání po ledu až po chytání sněhových koulí, na co je velmistr Megerka, která dokáže nosit v hubě sněhovou hroudu velikosti fotbalového míče. Moje holky  hlavně skákavá Jackie využila každé příležitosti vyskočit mi do obličeje a olíznout už tak dost zmrzlý nos.A ani ty naše babky Jessye s Adelkou nezůstávaly pozadu a snažily se vyrovnat v blbinách mladším holkám.Jak jsme si to parádně užívali se ted můžete podívat zdeŽe to tu opravdu žije , se přesvědčíte na videu.  

Obrazek


 

Obrazek

Obrazek


 

23.1.2010 Na výletě v Hostivařském lese  nám dělali společnost dva borderáci.Doktor Aibárka je hnědobílý fešák ,který je sourozenec Megy a red merle Tigy , který je strejda Megy.Taková malá rodinná výprava,byla příjemně strávená ve sněhové nadílce. Doktor Aibárka nám ukázal své pokroky ve cvičení a Megy se také předvedla.video ZDE afoto ZDE a další fotky najdete na stránkách Indiana ZDE. 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

21.1.2010 Krásný slunečný den od vánoc jsme si s Megy užili na zamrzlých kopcích na Hájích.   

Obrazek
 

Obrazek

Obrazek

19.1.2010 Přidány fotky z výletu v Milíčovském lese, s Luckou a Garpem,Rayem a Štěpánkou s Enny. 

Obrazek


 

Obrazek


 

Obrazek


 

13.1.2010 Dnes jsem byla s Megy na veterině na očkování, váha nám ukázala 13,55 kg a ještě jsme dnes měli díky kalamitě premieru v dopravním prostředku s náhubkem, Megy to zvládla na výborně a navíc byla cestujícími obdivována její krása, na mě bohužel pochvaly už nezbylo.

3.1.2010 Náš první výlet roku 2010 byl v nádherně zasněžené přírodní rezervaci Gryble u Panské skály. Foto a video z výletu.     

Obrazek


 

Obrazek


 

Obrazek