Jdi na obsah Jdi na menu
 


Seminář dogdancingu Bratislava 18-20.2.2011

Video ze semináře        Fotogalerie ze semináře 

Pátek 18.2.2011  Seminář dogdancingu v Bratislavě začínal v pátek od 17.00h,vzhledem k stavu ,typu a stáří mého auta jsem Vandu s jejím Brontosaurusem (Brenda) nakládala v 10.00h na Žižkově. Megera se přivítala s Vandou a Brendě se snažila naznačit,že ten dopranví prostředek je i v jejím majteku.Když Megera rozhodla ,kde kdo bude po cestě sedět mohlo se vyjet směr Slovensko.Cestou jsem s Vandou probírali ,jak jinak než dogdancing. Brněnská dálnice připomíná spíše cestu přes železniční pražce a tak náš rozhovor působil jak s filmu šíleně smutná princezna ,ko-ko-koška .Plynulý rozhovor nastal až u Slovenských hranic.

bratislava-18.2-20.2.2011-003.jpg bratislava-18.2-20.2.2011-001.jpg bratislava-18.2-20.2.2011-008.jpg
Náš dopravní prostředek na Slovensko  Vandy Brontosaurus připravený k odjezdu  Vandy jasná představa ,kde je Bratislava

Vanda mě pozvala do slovenského Bistra na jídlo, pozvání od Mistra v DD se neodmítá,a tak jsem s radostí přijala.Vybaveny dálniční známkou,plnou nádrží benzínu ,jsme opustili rodnou zemi. Na hranicích jsem se ještě díky Vandině humoru a pití s náznem Tajemství stromů,dokonale polila. Nejprve jsem se jeli ubytovat do nádherného penzionu,který nám zajistila Saša Vávrová pořadatelka semináře.Majitel penzionu nás i hafíky jak je nazýval ,velmi mile přivítal.Po ubytování v krásném dvoulůžkovém pokoji,jsme vyrazili na místo konání postupových zkoušek,které celý seminář zahajovaly. 

bratislava-18.2-20.2.2011-005.jpg bratislava-18.2-20.2.2011-006.jpg header.jpg
Čechy nebo Slovensko Vandina znalost cizích jazyků nám pomohla při výběru slovenského jídla Penzion Jarka,kde jsem s Vandou strávili dvě noci

Zadala jsem do navigace ulici,kde se mají konat zkoušky.Navigace nám při příjezdu k bráně ZOO nahlásila dojeli jste na místo určení, prvotní výbuch smíchu, že jde patrně o omyl ,nás přešel po telefonickém rozhovoru se Sašou,která nás ujistila, že jsme správně a navigovala nás k zadní bráně ,která vede do ZOO. Zkoušky se konaly v jízdárně,která je přímo v ZOO. Neplánovaně jsme s měli přídavek v podobě nočního safari ,navigace tu již nefungovala a my jsem se museli řídit směrovkami sloni,medvědi,lamy .Aby jsem s Vandou vystupovali na úrovni ,která patří rozhodčímu ,řádně jsem se dle toho ošatili.Vanda své boty ještě před odjezdem naleštila . Když jsem konečně dojeli k jízdárně a vystoupili do noci ,kterou doprovázely zvuky zvířat.Pořadatelka nás přivítala ,hned jsem s Vandou pochopili že naše snažení čistých bot a oděvů postrádalo jakýkoliv smyl. Do jízdárny vedla jen jedna cesta a to bláto do výše Vandiných naleštěných kozaček.V jízdárně ,pobíhali psi ,kteří měli snad písek všude. Saša nás představila a vzhledem k počtu zkoušek ,kterých bylo 23 jsme s Vandou začali s posuzováním. Hned první složená zkouška naznačila, že zkoušky budou mít vysokou úroveň,která vydržela až do poslední zkoušky .Výsledek byl sice 12 zkoušek splněných a 11 nesplněných,ale důvodem nesložení zkoušky byla spíše neznalost prováděných cviků,než to že by týmy na složení zkoušky něměly.Po složení zkoušek jsme těm co se neůčastní semináře předaly kokardy ,na které se nedalo nalepit ani kolečko s výsledkem,nebot lepidlo zamrzlo a Vanda svým mohutným obsahem plic se snažila rozehřát ,alepson část lepidla což se jí dařilo. Ostatní zkoušky se předávaly druhý den ráno,nebot v jízdárně byla taková zima,že jsem na sebe s Vandou přes páru ,která nám šla z pusy ani neviděli. Už jsem se těšili do vyteplného penzionu a teplou sprchu,která měla složitý systém masáží a všeho možného,jen ne a ne přijít  na to jak se pouští sprcha a tak jsem se dopracovaly k tomu, že sprchový kout byl zavřený všechny trysky fungovaly ,ale ve sprše stále nikdo.Co teď ? Když sprcháč otevřu vše to půjde do koupelny ,Vanda se vžila do role Xeny zachránkyně a statečně se postavila sprcháči tváři v tvář.Svůj boj vyhrála z boje si odnesla mokré triko a jeden ručník padl na vytření podlahy po boji. Tím naše večerní hygiena končila . S Vandou jsem zašli do baru uklidnit své nervy při boji s tamní sprchou.  

bratislava-18.2-20.2.2011-016.jpg bratislava-18.2-20.2.2011-010.jpg bratislava-18.2-20.2.2011-011.jpg
Společenská místnost Koupelna s nepochopitelným systémem sprchování Náš dvoulůžkový pokoj s mojí maličkostí 
 Ještě před ulehnutím jsme roztřídili kokardy a vše připravili na zítřejší den. Poprvé jsem poznala , jak vlastně žije Mistr v DD. Vandy Brenda dostává na noc jitrocelový sirup,který je klíčem k celému tomu úspěchu a tak jsem se hned chytla příležitosti a medikament jsem také podala Megy,chutnal jí a já teď jen budu čekat na zázračné účinky medikamentu. 
bratislava-18.2-20.2.2011-030.jpg bratislava-18.2-20.2.2011-031.jpg bratislava-18.2-20.2.2011-035.jpg
Mistryně  DD při pravidelné užívání medikamentu Tajemný lék k úspěchu v DD Požití léku - na účinek čekáme  

Sobota 19.2.2011 Druhý den jsme s Vandou vyrazili asi 5 km ,kde se konal seminář. Prostory byly v akedemii muzických umění,které byly krásně vyteplené ,vybaveny kobercem a stěnou zrcadel.Naše šatna ,ale skrývala i mnohem zajímavější podněty k zábavě.Během chvíle se člověk proměnil v pianistu, rockera nebo zpěváka.Já jsem se alespoň na chvíli chtěla stát Česko-Slovenskou Superstar.Pod podiem mě mohutně fandila Vanda ,jakožto jediný můj obdivovatel mého nadání na cestě do světa showbyznysu. 

bratislava-18.2-20.2.2011-050.jpg bratislava-18.2-20.2.2011-053.jpg bratislava-18.2-20.2.2011-049.jpg
Talent v mém podání    Zde začala cesta do Superstar Pěvecký výkon a hlasový rozsah byl neskutečný v mém podání

Seminář začal předáním zkoušek. Na projekci,která byla k dispozici jsem si všechny zkoušky pustily a jednotlivé zkoušky jsem probraly. Po obědě z místní pizzerie ,jsme začínali pozitivní motivací.Semináře se účastnilo 10 týmů ,nejčastěji bylo vidět plemeno border collie ,ale i ostatní plemena byli zastoupeni,pudl, zlatý retriever,srnčí ratlík,jorkšír a kříženci  se ukázali ve velmi dobrém světle. Slovenský název pro začátečníka je v překladu u nás pokročilí.Úroveň týmů byla vysoká a s motivací neměl téměř nikdo problém.Tak jsem zjistili, že místo semináře pro začátečníky ,jsem tento seminář změnili na seminář pro pokročilé. Jeden tým po druhém nastupoval a předal nám seznam cviků,které ovládá.Výčet cviků ,který každý tým předal byl téměř na A4. Nejvíce nás však dostala Viki Obetková se svojí border collií Classy,která nám podala rovnou celý sešit cviků, které nám bez váhání předvedla.Že se tlapky ,řeknou labky a krivanie je kulhání na to jsem si už zvykli,ale zajímal mě cvik s názvem hrazda.Odpověď , že je to balancování na laně nás totálně odrovnala.Po záverečné diskusi a dotazech jsme odjeli do penzionu a cestou jsem chválili slovenské týmy . 

bratislava-18.2-20.2.2011-092.jpg bratislava-18.2-20.2.2011-085.jpg bratislava-18.2-20.2.2011-101.jpg
Motivace míčkem křížence Astaire  Super nezničitelná hračka borderky Aishy Šikovný zlaťák Teddy

Večer jsme ještě chtěli využít ,že jsme vlastně v cizině a tak jsem s Vandou vyrazila na hrad,který byl nádherně osvětlený,navigace nám opět pomohla ke snadnému dosažení cíle.Cesta na hrad byla pořád do kopce ,ale nebylo to daleko.Výstupem na hrad jsme se zahřáli ,obě jsem to uvítali neboť večer byl tuhý mráz. Rozehřátí na nás dlouho nečekalo,před náma se objevil slavný herec Jack Nicolson a to roztaje každý.Vanda se celá červenala i v té tmě zářila a jemným dotykem Jacka pohladila po tváři .Po takto náročném dni zakončeném setkání s celebritou jsme nabití energií přemohli i systém sprchy ,takže večerní hygiena na druhý pokus už vyšla.Rituál s medikamentem se opakoval a tudíž pomýšlíme s Megy na mety nejvyšší.     

bratislava-18.2-20.2.2011-126.jpg bratislava-18.2-20.2.2011-147.jpg bratislava-18.2-20.2.2011-108.jpg
Slovenský hrad krásně osvětlený  Petra v zátiší slovenského nádvoří Vandino setkání s Jackem Nicolsem

Neděle 20.2.2011 ukončovala celý seminář. Ráno jsem opustili penzion , rozloučili jsem se s milou obsluhou a vyrazili do akedemie ,kde nás čekalo opětovné milé zázemí s účastníky .Tento den byl věnován přípřavě choreografie.Jednotlivým týmům jsme s Vandou tvořili choreografii a bylo až neuvěřitelné jak jsme s Vandou byli ve shodě při tvoření choreografie,frázování a vhodnosti prvků do sestavy. Pro názornost ,jak by měla sestava vypadat se Vanda ujmula role psa a já role psovoda. Musím říci , že jsem lepšího psa neměla.Vanda plnila cviky s okamžitou reakcí a rozsah pohybů které psík Vanda ovládá je na světové úrovni. Po tomto zjištění se s Vandou ,jakožto spolehlivým psíkem přihlásím na  Cruft,bez jediné pochvaly a odměny na konci se role psa ujmula dokonale.Na jednu takovou choreografii ,kterou jsem s Vandou vytvořili se můžete podívat ZDE 

bratislava-18.2-20.2.2011-056.jpg bratislava-18.2-20.2.2011-203.jpg bratislava-18.2-20.2.2011-207.jpg
Snaživý psík Vanda s psovodem Redmerlačky Brontosaurus a Megera Účastníci semináře

Kolem 18.00 h jsme se rozloučili a se slovy chvály všem účastníkům ,jsem vyrazili směr Praha. Cestou jsem probírali zážitky ze skvělého semináře a tímto děkujeme pořadatelce Saše za pozvání,skvělou atmosféru,zázemí,ubytování a veškerý servis,který pro nás zajistili. Těším se , že se s talenty budu setkávat na soutěžích. Chtěla bych poděkovat i Vandě ,která je skvělá trenérka a hlavně je to úžasný člověk, poděkování patří i její fence Brendě. Těším se na další akci . Peta